سرمایه گذاری در ترکیه| اقامت ترکیه با خرید ملک

آزمون یوس (YÖS) چیست؟

وبلاگ

9 ژانویه 2020 63 بازدید
سرمایه گذاری در ترکیه| اقامت ترکیه با خرید ملک
تحصیل در دانشگاه های ترکیه

آزمون YÖS یوس چیست؟

آزمون YÖS مخفف Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه برای داوطلبین خارجی  است .

آزمون یوس ترکیه، آزمونی است که هر سال از جانب دانشگاه های خصوصی و دولتی کشور ترکیه برگزار می شود.

آزمون یوس برای آن دسته از دانشجویان و متقاضیان خارجی ( یابانجی ) که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند می باشد و برای مقطع تحصیلی لیسانس و در رشته هایی مانند دندانپزشکی، داروسازی، علوم مهندسی…و همینطور رشته های پزشکی را دارند برگزار می گردد.

اکثر دانشگاههای دولتی معتبر ترکیه خود اقدام به طراحی و برگزاری آزمون یوس مختص خود می کنند  که هر دانشگاه در هر سال یک نوبت اقدام به برگزاری این آزمون می کند.

اصولا بازه های برگزاری آزمون یوس از اواخر فروردین تا اوایل خرداد است.

مزایای مدرک یوس ِYOS

این نکته قابل ذکر است که تمامی دانشگاه ها و همین طور موسسات آموزشی طی هر سال تحصیلی در کشور ترکیه ظرفیتی مشخص و محدود رو به پذیرش دانشجویان و متقاضیان خارجی که دیپلم خود را در اختیار دارند و خواهان گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی هستند، اختصاص می دهند.

همین طور جالب است بدانید که آن دسته از دانش آموزان و متقاضیانی که در این دوره های آموزشی ترکیه شرکت می کنند به سادگی و پس اخذ نمره مناسب در این آزمون قادر هستند حتی به دانشگاه های برتر و معتبر این کشور ورود نمایند و به تحصیلات خود در این کشور اروپایی ادامه دهند، که این امر برای دانش آموختگانی که قصد ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکلمیلی ( ارشد و دکتری ) در ترکیه را دارند فرصت بسیار مناسب و در واقع طلایی به شمار می آید.

نوع سوالات آزمون یوس:

سوالات آزمون YOS از ۳ بخش مهم تشکیل شده است . هو ش- ریاضی – هندسه .اکثر دانشگاهها ۸۰ سوال در آزمون طرح می کنند که ۴۰ سوال آن شامل آی کیو ، ۳۵ سوال ریاضی ، ۵ سوال شامل هندسه می گردد .

اما این تعداد سوال با این تقسیم بندی در همه دانشگاهها اجرا نمیشود . در برخی دانشگاهها دیده شده آزمون با ۱۰۰ یا ۱۱۰ سوال با تقسیم بندی متفاوت طرح گردیده.

اکثر دانشگاهها برای جواب های غلط نمره منفی منظور نمی کنند ، اما برخی دانشگاهها عموما برای جواب های اشتباه نمره منفی در نظر می گیرند و نسبت نمره منفی ۴ به ۱ میباشد .

هر ۴ پاسخ غلط یک پاسخ صحیح را از بین خواهد برد منابع آزمون yos در موفقیت شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

آزمون یوس چیست

ثبت نام ، برگزاری و دریافت نتیجه آزمون یوس :

دانشگاههای ترکیه به دلیل برگزاری مستقل آزمون YOS ، دارای زمان ثبت نام ، زمان برگزاری و زمان اعلام نتایج در تاریخ های مختص به خود هستند.

ولی اکثر دانشگاهها از اواخر آذر ماه تا اواخر فروردین ماه زمان ثبت نام به آزمون را اعلام می کنند و زمان برگزاری آزمون های اغلب دانشگاهها از اواخر فروردین ماه تا اوایل خرداد ماه خواهد بود.

اعلام نتایج هر دانشگاه ۱ ا لی ۲ هفته بعد آزمون در وبسایت هر دانشگاه قرار میگیرد.

نکته :زمان ثبت نام هر دانشگاه محدود بوده و ۱ الی ۲ ماه می باشد لذا متقاضیان می بایست در زمان اعلام شده اقدام به ثبت نام در آزمون یوس دانشگاه مورد نظر نمایند .

شرایط شرکت در آزمون های یوس :

متقاضیان ایرانی می بایست برای شرکت در این آزمون ، دارای مدرک پیش  دانشگاهی ( نظام قدیم ) و یا مدرک دوازدهم  ( نظام جدید ) باشند.

  • داوطبین می بایست سال آخر دبیرستان یا فارغ التحصیل دبیرستان باشند .
  • داوطلبان می بایست جزء اتباع خارجی باشند .
  • در صورتی که یک متقاضی در بدو تولد تبعه ترکیه بوده و با گواهی وزارت کشور ترکیه از تابعیت این کشور خارج شده باشد ، باید برگه های مورد نظر را از وزارت کشور اخذ و ارائه کند .

 

  • اتباع جمهوری ترکیه که دوره دبیرستان را بصورت کامل در خارج ازکشور به اتمام رسانده باشند حتی برخورداری از این قانون را دارند.

 

برای مشاوره رایگان درباره آزمون یوس و یا ثبت نام در دوره های یوس با مشاوران پلاکا پلاس تماس بگیرید.

شماره تماس مشاوران ما: 0090526000434

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *